بانک های ایرانی هفته آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند؟

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به نصف قیمت بودن تعرفه در شبکه‌ی ملی اطلاعات نسبت به اینترنت بین‌الملل، اعلام کرد که امیدواریم تا هفته‌ی آینده بانک‌ها هم به شبکه‌ی ملی اطلاعات متصل شوند.

ابوالحسن فیروز آبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: «تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه‌ی ملی اطلاعات نصف تعرفه استفاده از اطلاعات اینترنت بین‌الملل خواهد شد. البته تلاش می‌شود تا آخر سال این تعرفه به یک‌چهارم قیمت اینترنت بین‌الملل برسد.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: «با راه‌اندازی شبکه‌ی ملی اطلاعات، کیفیت و سرعت خدمات در مقایسه با اینترنت بین‌الملل بهتر و بیشتر می‌شود. این شبکه قابل اتصال به شبکه‌های جهانی است.»

ابوالحسن فیروزآبادی توضیح داد: «نخستین مرکز تبادل داده در ۲۷ اردیبهشت امسال افتتاح شد. ترافیک این مرکز از ۲۵ گیگابیت بر ثانیه فعلی به ۸۰ گیگابیت برثانیه تا آخر خردادماه امسال خواهد رسید. تا آخر این هفته مراکز تبادل ترافیک شیراز و تبریز هم راه‌اندازی می‌شود.»

دبیر شورای عالی مجازی توضیح داد: «تمام عرضه‌کنندگان خدمات و محتوای اطلاعاتی در داخل کشور در چارچوب شبکه‌ی ملی اطلاعات کار می‌کنند. تا کنون همه اپراتورها، بخش بزرگی از FCPها و دو دانشگاه به این شبکه متصل شده‌اند. امیدواریم تا هفته‌ی آینده بانک‌ها نیز به شبکه‌ی مذکور متصل شوند.»

Print Friendly
شمارنده