۱۱ حقیقت جالب در مورد سامسونگ

شاید شما هم مانند بسیاری از مردم دنیا تصور می‌کنید که سامسونگ فقط یک شرکت تولید محصولات خانگی و گوشی است، اما دامنه‌ی فعالیت های این برند بزرگ، بسیار وسیع تر از دنیای تکنولوژی بوده. فعالیت های این شرکت به قدری گسترده است که ضرر ۵ میلیارد دلاری نوت ۷ تاثیر خاصی در صورت های مالی این شرکت به وجود نیاورد! از همین رو در ادامه ۱۱ حقیقت جالب در مورد سامسونگ را برای شما گردآوری کرده ایم.

 

برج خلیفه دبی و برجهای پتروناس مالزی توسط سامسونگ ساخته شده اند

برج خلیفه دبی
برج خلیفه دبی

بله، بلندترین برج دنیا توسط سامسونگ ساخته شده! برج های معروف پتروناس مالیزی نیز از ساخته های این شرکت است. در حقیقت بخش ساخت و ساز شرکت سامسونگ یکی از بزرگترین قسمت های این شرکت را تشکیل می‌دهد.

برج های پتروناس مالزی
برج های پتروناس مالزی

سامسونگ کار خود را با فروش خوار‌وبار آغاز کرد

لی چل
لی چل

شرکت سامسونگ توسط “لی چُل” در سال ۱۹۳۸ در کره پابه ریزی شد. در این سالها جنگ جهانی دوم در حال آغاز شدن بود و کره نیز مانند بسیاری دیگر از کشورها اوضاع اقتصادی مناسبی نداشت. سامسونگ در این زمان به عنوان یک شرکت تجاری خواروبار و مواد غذایی کار می کرد و ۴۰ نفر کارمند داشت. در آن زمان سامسونگ بیشتر در زمینه ی نودل، شکر و پشم فعالیت می کرد. در سالهای پایانی دهه ۵۰ میلادی، سامسونگ بیشتر در زمینه های بیمه، امنیت و خرده‌فروشی کار می کرد. فعالیت سامسونگ در زمینه‌ی تکنولوژی با ساخت تلویزیون های ۱۲ اینچی سیاه سفید در دهه ۶۰ میلادی آغاز شد.

فراگیرترین کمپانی دنیا در زمینه تکنولوژی

samsung-electronic-products

امروزه بسیاری از ما از محصولات مختلف سامسونگ در زندگی خود استفاده می کنیم. تلویزیون، یخچال فریز، ماشین لباسشویی، لپ تاپ، دوربین، ساعت های هوشمند، تلفن های همراه، لوازم آشپزخانه و چیپ های تلفن های همراه فقط تعدادی از محصولات این شرکت هستند.

بزرگترین سازنده و پرفروشترین برند تلویزیون از سال ۲۰۰۶

samssung-is-worlds-largest-lcd-tv-manufacturerنه تنها سامسونگ بزرگترین سازنده‌ی تلویزیون در جهان است، بلکه بیش از ۹۸% پنل‌های AMOLED تولید شده در دنیا که برای ساخت تلویزیون و یا ساعت های هوشمند استفاده می شوند نیز، تولید سامسونگ هستند.

کارآمدترین مرکز کشتی سازی دنیا متعلق به صنایع سنگین سامسونگ است

worlds-most-efficient-ship-making-facility-belongs-to-samsungمجتمع کشتی سازی سامسونگ با بیش از ۳۷ کیلومترمربع مساحت یکی از بزرگترین مراکز کشتی سازی و تولید کننده‌ی بعضی از غول‌آسا ترین کشتی‌های دنیا است.

بزرگترین شهربازی کره جنوبی متعلق به سامسونگ است

samsung-theme-park-koreaشهر دیجیتالی سامسونگ بزرگترین مرکز تفریحی کره جنوبی است که دارای باغ وحش، قسمت سامسونگ فشن، نقاشی های سه بعدی و آزمایشگاه های کار با روبات و پهپاد و قسمت های مخصوص واقعیت مجازی است.

تعداد کارمندان سامسونگ بیشتر از مجموع تعداد کارمندان اپل، مایکروسافت و گوگل است

fبا بیش از ۴۹۰ هزار کارمند مستقیم، سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت های دنیا است، به طوری که کارکنان این شرکت از مجموع کارکنان اپل، گوگل و مایکروسافت نیز بیشتر هستند. همچنین از لحاظ توزیع جغرافیایی، سامسونگ از همه‌ی شرکت های تکنولوژی شبکه‌ی گسترده تری دارد.

سامسونگ از سال ۱۹۹۳ تا به حال بزرگترین سازنده ی چیپ های حافظه‌ی دنیا بوده است

samsung-memory-chipsبسیاری از شرکت های دنیا مثل اپل از تراشه های ساخت این شرکت استفاده می کنند. چیپ های سامسونگ به ثبات، طول عمر زیاد و قابلیت اطمینان بالا شهرت دارند.

از سال ۲۰۱۲ تاکنون سامسونگ بزرگترین تولیدکننده ی گوشی های تلفن همراه بوده است

samsung-galaxy-s6-edge-copyاین شرکت با فروش بیش از ۳۲۰ میلیون دستگاه گوشی در سال ۲۰۱۵ برای چهارمین سال متوالی پرفروش ترین برند دنیا بود. در سال ۲۰۱۶ نیز سامسونگ با فروش ۲۳۰ میلیون گوشی تا پایان سه ماهه سوم سال پرفروش ترین برند دنیا است. در قسمت موبایل سایت سامسونگ بیش از ۲۰۰ مدل گوشی برای خرید وجود دارد.

لوگو سامسونگ

samsung-logoدر صورتی که به لوگوی شرکت دقت کنید متوجه می شوید که گوشه‌ی حروف S و G از کادر آبی بیرون رفته است. به گفته‌ی سامسونگ این نکته‌ی لوگو نشان دهنده‌ی این است که سامسونگ شرکتی با تفکرات باز است که از ارتباط گرفتن با سایر شرکت ها استقبال می کند. در گذشته لوگوی این شرکت متشکل از سه ستاره بود که نشانگر تنوع محصولات و قدرت بودند.

هفده درصد از تولید ناخالص داخلی کره‌ی جنوبی متعلق به سامسونگ است

samsung-buildingشرکت سامسونگ با بیش از ۸۰ زیرمحموعه و ۳۰۵ میلیارد دلار در آمد در سال ۲۰۱۴، یکی از بزرگترین شرکت های تکنولوژی دنیا است.

 

منبع : دیجیرو

Print Friendly
شمارنده