پاسخ رسمی هواوی به گوگل

هواوی در واکنش به اقدام خصمانه شرکت های تکنولوژی آمریکایی و به خصوص گوگل. در این بیانیه کوتاه که متن کاملش را در ادامه می خوانید، به نقش پررنگ غول تکنولوژی چین در توسعه اکوسیستم اندروید اشاره شده است:

هواوی سهم قابل توجهی در توسعه و رشد اندروید در سرتاسر جهان ایفا کرده است. ما به عنوان یکی از شرکای کلیدی اندروید، تلاش زیادی برای تقویت این پلتفرم اپن سورس داشته ایم تا اکوسیستمی سودمند را هم برای کاربران و هم برای صنعت فناوری توسعه دهیم.

هواوی ارائه آپدیت های امنیتی و خدمات پس از فروش را برای تمامی گوشی های هوشمند هواوی و آنر و همچنین تبلت های این دو برند ادامه می دهد، چه دستگاه هایی که تاکنون به فروش رسیده اند و چه آنهایی که در فروشگاه ها و انبارها موجودند.

اکوسیستم نرم افزاری ما به شکل ایمن به مسیر خودش ادامه می دهد تا بهترین تجربه ممکن را برای تمام کاربران در سطح جهان به ارمغان بیاورد.

 

همان طور که در خبرها خواندید، امروز شرکت گوگل بنا به درخواست دولت آمریکا، مجوز اندروید هواوی را لغو کرد و پس از آن دیگر شرکت های بزرگ تکنولوژی مانند کوالکام و اینتل هم هرگونه فعالیت اقتصادی با شرکت چینی را متوقف کردند. البته گوگل کمی بعد اعلام کرد دستگاه های کنونی از پشتیبانی خارج نمی شوند و همچنان آپدیت های امنیتی یا دیگر سرویس های گوگل را دریافت خواهند کرد.

البته هواوی طی چند سال اخیر خودش را برای چنین شرایطی آماده کرده و به سمت استقلال از شرکت های آمریکایی، به خصوص گوگل و مایکروسافت پیش رفته است. آنها به دنبال توسعه سیستم عامل اختصاصی خودشان برای جایگزینی اندروید هستند و احتمالاً بقای اکوسیستم نرم افزاری آنها به همین سیستم عامل داخلی وابسته باشد.

 

 

منبع : DIGIATO

Print Friendly

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شمارنده