اپل در مقابل ترامپ : بعید است آیفون در آمریکا تولید شود

دونالد ترامپ در سخنرانی‌های خود قبل از انتخابات به اپل حمله کرد. او معتقد است که اپل باید محصولات خود را در آمریکا بسازد، نه چین. با وجود اینکه پس از مراسم تحلیف خود به صورت عمومی هیچ اشاره‌ای به این مسئله نکرد، اما باید باور داشت که اعتقاد ترامپ هنوز هم بر این است که تیم کوک و کمپانی اپل باید امکانات تولید خود را به آمریکا منتقل کنند.

در کنفرانس گلدمن ساکس که روز سه‌شنبه برگزار شد، Luca Maestri، مدیر ارشد امور مالی اپل در آن شرکت داشت و به انتقاد ترامپ برای تولید محصولات اپل در چین پاسخ داد. وی گفت:

حقیقت این است که ما یکی از عوامل بسیار بزرگ اقتصاد ایالات متحده آمریکا در دهه گذشته بوده‌ایم. ما میلیاردها دلار در آمریکا سرمایه گذاری کرده‌ایم. در ۱۰ سال گذشته حدود ۲ میلیون شغل در این کشور ایجاد کرده‌ایم‌ـ در جامعه توسعه دهندگان، در خرده فروشی‌های خود، در مراکز تماس‌مان و از طریق زنجیره‌های تامین.

در حالی که او به طور مستقیم نگفت که آیا اپل تولید آیفون در خاک آمریکا را آغاز می‌کند یا خیر، اما از پاسخ مائستری این گونه به نظر می‌رسد که اپل به دنبال حفظ کارخانه‌های خود در چین است. علاوه بر این می‌خواسته از اهرم فشار اپل با ایجاد شغل بگوید که شاید در ادامه به کار آن‌ها در مقابل ترامپ بیاید.

با این حال لوکا به طور کامل ایده ساخت آیفون در آمریکا را رد نکرده است و گفته: بسیار، بسیار دشوار است که در این نقطه بخواهیم حدس و گمان داشته باشیم. او همچنین گفته که دولت ترامپ تا کنون اقدامی برای تشویق تولید در ایالات متحده آمریکا نداشته است.

مائستری همچنین در مورد مالیات و به طور مشخص مالیات مرزی، که بارها و بارها توسط دولت ترامپ تکرار شده، سخن گفت. طبق گفته مدیر ارشد اپل، هیچ نقطه مثبتی در مالیات مرزی بالقوه وجود ندارد. او گفت که بسیار دشوار است تصور کنید که مالیات مرزی می‌تواند برای اقتصاد آمریکا خوب باشد چون مالیات در آخر به مصرف کنندگان تحمیل می‌شود.

در حال حاضر به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد جلوی ترامپ بیاستد و قصد تغییر در برنامه تولید خود را ندارد. اما تنها زمان مشخص می‌کند که پایان این درگیری چه خواهد بود.

 

منبع:اپل اپس

Print Friendly
شمارنده