هزینه تولید آیفون ۱۱ پرو مکس چقدر است؟

 آیفون ۱۱ پرو مکس با قیمت بسیار بالایی در بازار به فروش می رسد. به تازگی هزینه تولید این گوشی هوشمند منتشر شده که در ادامه آن را مرور می کنیم.

گوشی های سری آیفون ۱۱ اپل به تازگی وارد بازار شده اند و با قیمت بالایی به فروش می رسند به گونه ای که قیمت آیفون ۱۱ پرو مکس با ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی برابر با ۱۴۴۹ دلار است. مهم ترین سوال برای کاربران می تواند این باشد که آیفون های اپل با چه هزینه ای به تولید می رسند؟

به تازگی iFixit گوشی آیفون ۱۱ پرو مکس را کالبدشکافی کرده که باعث شده هزینه قیمت قطعات آن مشخص شود. صفحه نمایش ۶٫۵ اینچی این گوشی هوشمند قیمتی برابر با ۶۶٫۵۰ دلار دارد که اپل برای تعویض آن در صورت شکستن، هزینه بالاتری از کاربر طلب می کند. باتری این پرچمدار اپل توسط شرکت سامسونگ تولید شده که قیمتی برابر با ۱۰٫۵ دلار دارد.

یکی از تفاوت های پرچمداران امسال اپل با سال گذشته، دوربین اصلی و سه سنسور مورد استفاده در این محصولات است. دوربین اصلی سه گانه این دو گوشی هوشمند هزینه ای برابر با ۷۳٫۵ دلار برای اپل در پی داشته است. به سراغ برد این دستگاه می رویم. قیمت برد همراه با پردازنده، مودم و رم برابر با ۱۵۹ دلار است. با توجه به هزینه اتصال این قطعات روی برد، قیمت کلی آن نزدیک به ۱۸۱ دلار می شود.

در مجموع هزینه تولید آیفون ۱۱ پرو مکس برابر با ۴۹۰٫۵ دلار است که البته قطعات موردنیاز با قیمت کمتری در اختیار اپل قرار می گیرند. در حالی که هزینه تولید این گوشی هوشمند حداقل ۵۰۰ دلار با قیمت فروش آن اختلاف دارد، باید به هزینه های دیگر نیز توجه کرد.

اپل در زمینه بازاریابی عملکرد بسیار موفقی دارد که باید هزینه این بخش را نیز باید به تولید اضافه کرد. علاوه بر این بخش، باید بخش تحقیق و توسعه را نیز درنظر گرفت و در نهایت هزینه خط تولید و کارگران نیز باید به هزینه ساخت یک دستگاه اضافه شود.

 

 

منبع : کلیک

Print Friendly
شمارنده