شیائومی چالش‌های فناوری شارژ سریع ۱۰۰ واتی را توضیح می‌دهد

یکی از رؤسای شیائومی از چالش های شارژ سریع ۱۰۰ واتی سخن گفت. به گفته وی در حال حاضر پنج مانع پیش روی این شرکت قرار دارند که برای عرضه گوشی با این فناوری باید از میان برداشته شوند.

شیائومی اوایل فروردین ماه امسال با انتشار یک فایل ویدیویی، فناوری شارژ ۱۰۰ واتی Super Charge Turbo خود را نشان داد که در آن باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی در مدت زمان تنها ۱۷ دقیقه به طور کامل شارژ می شد.

شیائومی تاکنون از این فناوری در هیچ کدام از محصولات خود استفاده نکرده و آنطور که «Lu Weibing» معاون رئیس این شرکت می گوید، در آینده نزدیک شاهد عرضه گوشی با پشتیبانی از شارژ سریع ۱۰۰ واتی نخواهیم بود.

به عقیده «Weibing» شیائومی در مسیر توسعه فناوری شارژ سریع ۱۰۰ واتی با پنج چالش روبروست که باید در نظر گرفته شوند:

کاهش ظرفیت باتری: باتری ها با گرما میانه خوبی ندارند؛ به همین دلیل سلول های شارژ سریع به مرور زمان ظرفیت خود را سریع تر از دست می دهند. در شارژ سریع ۱۰۰ واتی کاهش ظرفیت باتری ۲۰ درصد بیشتر از شارژ سریع ۳۰ واتی با استاندارد پاور دلیوری خواهد بود.

پیاده سازی: معاون رئیس هواوی در مورد جزئیات پیاده سازی شارژ سریع ۱۰۰ واتی اطلاعات زیادی فاش نکرد، ولی گفت که به ولتاژ بسیار بالا نیاز دارد.

عملکرد: شیائومی قصد دارد فناوری شارژ ۱۰۰ واتی با محیط زیست سازگار باشد، به همین دلیل با تجهیزات کنونی قصد پیاده سازی آن را ندارد.

امنیت: شیائومی باید روی چندین روش امنیتی برای اجزای مختلف از جمله شارژر، مادربرد و باتری کار کرده تا فاوری شارژ ۱۰۰ واتی خود را امن تر کند.

سناریوهای مختلف شارژ: فناوری شارژ سریع ۱۰۰ واتی شیائومی سیم دار خواهد بود، با این حال شیائومی می خواهد شارژ بی سیم را نیز توسعه داده و برنامه هایی برای قابلیت سازگاری شارژر را نیز در سر دارد.

«Weibing» زمان دقیق عرضه گوشی با شارژ سریع ۱۰۰ واتی را فاش نکرد ولی گفت که این فناوری در حال حاضر در مراحل ابتدایی تولید انبوه قرار داشته و در آینده شاهد عرضه گوشی با پشتیبانی از این فناوری خواهیم بود.

 

 

منبع : DIGIATO

Print Friendly
شمارنده