آیفون XR پرفروش ترین گوشی سال ۲۰۱۹ لقب گرفت

بر اساس گزارش جدید شرکت تحقیقاتی Omdia، آیفون XR پرفروش ترین گوشی سال ۲۰۱۹ بوده و رقیب اصلی خود یعنی آیفون ۱۱ را با ۹ میلیون واحد صادرات بیشتر پشت سر گذاشته است.

طبق گزارش شرکت یاد شده، اپل سال گذشته میلادی ۴۶٫۳ میلیون آیفون XR صادر کرده که افزایش دو برابری را نسبت به سال ۲۰۱۸ (۲۳٫۱ میلیون واحد) نشان می دهد. در عین حال، صادرات آیفون ۱۱ در مدت زمان مشابه به ۳۷٫۳ میلیون واحد رسیده است.

آیفون XR و آیفون ۱۱ اپل در جایگاه اول و دوم پرفروش ترین گوشی های سال ۲۰۱۹ قرار گرفته اند و پس از آنها گلکسی A10، گلکسی A50 و گلکسی A20 سامسونگ به ترتیب رتبه های سوم تا پنجم جدول را به خود اختصاص دادند.

آیفون ۱۱ پرو مکس با ۱۷٫۶ میلیون واحد صادر شده، ششمین گوشی پرفروش سال ۲۰۱۹ لقب گرفته و پس از آن آیفون ۸ با فاصله بسیار نزدیک (۱۷٫۴ میلیون واحد) پرچمدار جدید اپل را تعقیب می کند.

نکته جالب حضور ردمی نوت ۷ در رتبه هشتم جدول است. شیائومی سال گذشته میلادی ۱۶٫۴ میلیون واحد از میان رده خود را صادر کرده که با توجه به قیمت و عملکرد این گوشی چندان دور از تعجب نیست.

آیفون ۱۱ پرو با ۱۵٫۵ میلیون واحد صادر شده در جایگاه نهم و گلکسی J2 Core با ۱۵٫۲ میلیون واحد در قعر جدول قرار گرفته است.

طبق برآوردهای شرکت Omdia، در مجموع صادرات آیفون ها در سال گذشته میلادی نسبت به سال ۲۰۱۸ با کاهش ۴٫۶ درصدی مواجه شده است. این افت صادرات که شرکت یاد شده گرانی آیفون ها را علت آن ذکر می کند، باعث نشد تا اپل جایگاه اول تا دوم را از دست بدهد.

اوایل دی ماه گزارش شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research نشان داد آیفون XR پرفروش ترین گوشی در هر چهار فصل سال ۲۰۱۹ بوده است.

آیفون XR  سال ۲۰۱۸ به عنوان مدل ارزان قیمت آیفون XS و آیفون XS مکس روانه بازار گردید و از همان آغاز با استقبال خوب خریداران مواجه شد.

 

 

منبع : DIGIATO

Print Friendly
شمارنده