زمان احتمالی عرضه نسل سوم ایرپادز و هدفون دور گوشی اپل مشخص شد

«مینگ-چی کو» که معمولاً پیش بینی های صحیحی از محصولات آتی اپل دارد اخیراً از گمانه زنی های خود درباره ایرپادز، ایرپادز پرو و هدست آینده اپل گفته است.

به گفته او تولید انبوه هدست پرچمدار اپل (احتمالاً از نوع دور گوشی) از میانه های سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد و کمی دیرتر در امسال باید منتظر عرضه آن به بازار باشیم. تولید نسل سوم ایرپادز نیز احتمالاً در نیمه اول سال ۲۰۲۱ شروع می شود. بزرگترین تغییر ایرپادز بعدی، طراحی جدید و تفاوت هایی در اجزای داخلی خواهد بود.

«کو» معتقد است نسل دوم ایرپادز پرو از سه ماهه انتهایی سال ۲۰۲۱ یا سه ماهه اول ۲۰۲۲ (پاییز یا زمستان سال ۱۴۰۰) روی خط تولید انبوه می رود و اپل برای این محصول، مهندسی مشابه با ایرپادز نسل سوم را در پیش خواهد گرفت و به جای برد مدار چاپی از SIP (ترکیب تعدادی مدار مجتمع که در یک یا چند مجموعه تراشه جای گرفته اند) استفاده خواهد کرد. به عقیده مینگ-چی کو  احتمال عرضه ایرپادزهای جدید اپل در اواخر ۲۰۲۰ کم است و در واقع زنجیره تامین، روند طراحی یکی از محصولات بیتس (برند تحت تملک اپل) را با محصولی از سری ایرپادز اشتباه گرفته اند.

کو در سال ۲۰۱۸ پیش بینی کرده بود که هدفون دور گوشی پریمیوم اپل روانه بازار می شود. چند روز قبل هم گزارش دیگری به این موضوع اشاره کرد که چنین هدفونی احتمالاً در سال جاری میلادی رونمایی خواهد شد.

تحلیلگر محصولات اپل همچنین اعلام کرده که همزمان با شیوع ویروس کرونا تقاضای بازار برای خرید نسل دوم ایرپادز به مرور به سوی ایرپادز پرو روانه می شود. کو پیش بینی کرده که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ عرضه ایرپادز نسل دوم به بازار تا ۴۰ درصد کاهش می یابد و به ۱۱ تا ۱۳ میلیون عدد می رسد. در عین حال در همین دوره عرضه ایرپادز پرو با افزایش ۷۰ درصدی روبرو خواهد شد و به ۱۱ تا ۱۳ میلیون عدد خواهد رسید. کو در نهایت می گوید که اپل احتمالا در سال ۲۰۲۰ تعداد ۹۰ میلیون ایرپادز را روانه بازار می کند که از این تعداد ۵۰ تا ۵۵ میلیون مربوط به ایرپادز و ۳۵ تا ۴۰ میلیون مربوط به مدل پرو خواهد بود.

 

 

منبع : DIGIATO

Print Friendly
شمارنده