سامسونگ امسال رتبه اول بازار موبایل را پس می‌گیرد

براساس گزارش سه‌ماهه‌ی استراتژی آنالتیکس، سامسونگ صدرنشین آمار عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند به بازارهای جهانی موبایل را در سال ۲۰۱۲ نشان می‌دهد. کره‌‌ای‌ها سال ۲۰۱۹ نیز بیشترین آمار عرضه را از آن خود کرده‌اند و این روند تا سال ۲۰۲۱ نیز ادامه دارد.

گزارش سه‌ ماهه‌، تصویری از وضعیت بازار صنعت موبایل در سال ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و در امتداد آن وضعیت‌های احتمالی بازار موبایل را در سال ۲۰۱۲ نشان می‌دهد.

تحلیل‌گران بازار موبایل پیش‌بینی کرده بودند که میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ با افت ۱۵٫۶ درصدی مواجه خواهد بود. اما ظاهرا این اتفاق نخواهد افتاد و اوضاع بهتر از آن چیزی است که پیش‌بینی‌های قبلی برآورد کرده بود.

بر اساس برآوردهای استراتژی آنالتیکس به جای افت ۱۵٫۶ درصدی در بازار موبایل، تنها شاهد افت ۱۱ درصدی خواهیم بود و این خبر می‌تواند برای فعالان این حوزه، خبری خوب و امیدوار کننده باشد. گفتنی است، در بین بازارهای جهانی، آمریکا، اروپا و هند نقش موثری در بازار فروش گوشی‌های هوشمند در سطح جهان دارند.

باوجودی که اکثر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند با افت فروش مواجه هستند، اما سامسونگ این افت فروش را جبران کرده و بار دیگر رهبری بازار را در دست خواهد گرفت.

گزارش‌ اخیر نشان می‌دهد سامسونگ با عرضه‌ی ۲۶۵٫۵ میلیون دستگاه، ۲۱ درصد سهم بازار را از آن خود خواهد کرد. هواوی نیز با عرضه‌ی ۱۹۲٫۷ میلیون دستگاه، با فاصله‌ی کمی از اپل رتبه‌ی دوم عرضه‌ی گوشی هوشمند به بازار را برای خود رقم می‌زند. باتوجه به نمودار، اپل با عرضه‌ی ۱۹۰٫۱ میلیون دستگاه در جایگاه سوم و بعد از هواوی قرار داشته و تنها ۱۵٫۳ درصد سهم بازار را از آن خود خواهد کرد.

البته وضعیت هواوی در نمودار چندان خوشایند نیست و همان‌طور که مشاهده می‌کنید، انتظار می‌رود آمار عرضه‌ی گوشی‌های موبایل غول فناوری چینی در سال ۲۰۲۱ با افت شدید به ۵۹ میلیون دستگاه برسد. ولی ظاهرا میزان عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند اپل و سامسونگ در سال ۲۰۲۱ با رشد جزئی نسبت به سال ۲۰۲۰ همراه خواهد بود.

فروش کلی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹ رقمی درحدود۱٫۴۱ میلیارد دستگاه بود و باتوجه به معرفی دستگاه‌های ۵G و گوشی‌های تاشدنی، ظاهرا شاهد رشدی در بازار فروش موبایل برای سال ۲۰۲۲ خواهیم بود.

 

 

منبع : DIGIATO

Print Friendly
شمارنده